Hedefine Ulaşmanın En Lezzetli ve Hızlı Yolu

 

Ketojenik Beslenme Paketleri

105 TL'den Başlayan Fiyatlarla

Hemen Abone Ol

Formu doldurun, size ulaşalım

Meal Box Ketojenik Abonelikleri

Günlük öğün tercihinizi, kalori ihtiyacınıza uygun olarak, 1-5-10-20-30 günlük paketler şeklinde seçebilirsiniz.

Kahvaltısız paket içeriklerimizde alacağınız kalori miktarı toplam kalorinizden ortalama 300 kcal azalmaktadır.

Uzman Diyetisyenimizden

  • Ketojenik beslenme karbonhidrat ve protein kaynaklarının kısıtlı, yağ içeriğinin oldukça yüksek olduğu bir beslenme şeklidir. Bir gün boyunca yiyeceklerden aldığınız enerjinin yaklaşık olarak %70’i yağlardan, %25’i proteinlerden ve kalan %5’i ise karbonhidratlardan karşılanır. Ketojenik beslenmede temel amaç karbonhidrat alımını kısıtlayıp vücudun “ketozis” moduna geçmesine, vücudu depolarında yer alan yağ hücrelerini yakmaya yönlendirmektir.
  • Tıbbi açıdan epilepsi hastalarında başarıyla uygulanan bir tedavi yöntemi olan ketojenik diyet, son yıllarda kilo vermede etkili bir yöntem olarak uygulanmaktadır. “Ketojenik” ismi vücutta oluşan “keton cisimcikleri”nden gelmektedir. Normal günlük beslenme düzeninde enerji sağlamak için vücudumuz birinci öncelik olarak karbonhidratları, karbonhidratların yetersiz kaldığı durumlarda yağları ve proteinleri kullanır. Ketojenik beslenme düzeninde karbonhidrat ve protein içeriği çok düşük bir düzeyde tutulduğu için vücut ihtiyaç duyduğu enerji miktarının tamamına yakınını yağlardan karşılar.
  • Vücudun enerjiyi karbonhidrat dışı kaynaklardan edindiği durumlarda “keton cisimcikleri” açığa çıkar. Bu cisimciklerinin kanda aşırı artışı “ketozis” adı verilen şok tablosunun gelişimine neden olabileceğinden dolayı bu diyeti uzun süreli uygulayan kişilerde idrar ve kandaki keton seviyeleri belirli olarak kontrol edilmelidir. Uzmanlarımız ketojenik beslenmenin belirli süreliğine uygulanması gerektiğini önermektedir.
  • Meal Box olarak beslenme uzmanlarımızla hazırladığımız ketojenik menümüzde ödüllü doğal soğuk sıkım zeytinyağı, tereyağı, organik avokado, balık, badem, ceviz gibi kaliteli yağlara yer vererek sizlere lezzet sunuyoruz.
about

Sistem Nasıl Çalışır?

  • Meal Box olarak uzman diyetisyenlerimiz ile birlikte, sağlıklı beslenmek ve formda kalmak için günlük 3 ana öğünden oluşan dengeli beslenme programları hazırlıyoruz.
  • 1200, 1500 ve 1800 kalori değerlerinden oluşan, gün boyu ihtiyacınız olan kalori miktarını karşılayan paketlerimizle ketojenik beslenmeyi lezzetli bir hale dönüştürüyoruz.
  • Kalori hesaplayıcı ile size uygun olan ketojenik paketini seçiyoruz.
  • Günün tüm öğünlerini içeren paketinizi, her gün belirttiğiniz adrese sabah 7:00-8:30 veya 8:30-10:00 saatleri arasında teslim ediyoruz.
  • Yemeklerimizde sağlığa zararlı hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz.
  • Siparişiniz oluşturulduktan sonra aboneliğinizi 2 iş gün sonrasında başlatıyoruz.

Kullandığımız Markalar

Kalori Hesaplama

Günlük ihtiyacınız olan kaloriyi hesaplayın

 

Meal Box Güvenlidir

Meal Box yemekleri, anlaşmalı olduğumuz mutfaklarda tüm gıda üretim ve hijyen standartlarına uygun olarak bizim için özel olarak üretilmektedir. Aşağıdaki sertifikalar üretim partnerlerimize ait olup dilediğiniz zaman bu standartları sizler de mutfaklarımızı ziyaret ederek kendiniz kontrol edebilirsiniz.

 

 

Üretim Mutfağımız

400 m2 kapalı alana sahip mutfağımızda, 28 kişilik deneyimli ve yetkin üretim ekibimiz, günlük 10.000 kap yemek üretimi ve hijyenik porsiyonlama yapabiliyorlar. En önemli prensibimiz uçtan uca hijyen. Gurur duyduğumuz şey, Meal Box kurulduğu günden bu yana merkez mutfağı haricinde bir yerde, mutfak personeli haricinde KİMSEYİ, hiç bir yemeğine temas ettirmedi.Güvenli Teslimat

Teslimat personelimize gerekli tüm ekipmanlar, el dezenfektanları, eldivenler, maskeler verildi ve teslimatlarımızı bu ekipmanları kullanarak gerçekleştiriyoruz. Teslimat araçlarımız özel dezenfektanlarla düzenli olarak temizleniyor. 

Beslenme Uzmanımıza Danışın

Karnınızı Doyuracak Haberler

Lezzetli kampanyalarımız ve yeniliklerimizden önce siz haberdar olun