sss sss

Sıkça Sorulan Sorular

Meal Box, Meal Box Yemek ve Teknoloji A.Ş 'nin tescilli markasıdır.

2012

Şirketimiz, uluslararası şirketlerde pazarlama, satış, IT ve tedarik zincir alanlarında yöneticilik deneyimleri bulunan üç profesy1l Murat Demirhan, Bülent Demirhan ve Cüneyt Gürbüz tarafından onlinemarket.com alt yapısıyla kurulmuştur. Erikli- Nestle Waters eski CEO’su, Aslanoba Capital yatırım şirketi kurucusu ve sahibi Hasan Aslanoba’nın melek yatırımcı olması ile güçlenmiştir.

2014

Meal Box Gurme Ev Yemekleri ismi alınarak iş modeli değiştirildi. 2 milyon kişiye hizmet verebilecek kapasiteye ulaşarak, ayda 26 bin kullanıcıya hizmet verdi. Sunumuyla Ambalaj Ay Yıldızları Ödülü’ne layık görüldü. Toplamda 2,8 milyon dolar yatırım aldı.

2015

Worldstar ve AsiaStar Ödülleri’ne layık görüldü. Eylül 2015 itibariyle sadece kendi ara yüzü üzerinden sipariş almaya başladı. Toplam yatırımı 3,6 milyon dolara ulaştı.

2016

Ürün gamına sıcak öğle yemeği ab1liği eklendi. Dağıtım partnerliği programını geliştirilerek İstanbul’un tüm bölgelerine hizmet vermeye başladı. Yemek aboneliği hizmetinde 380 bin öğün teslimatına ulaşıldı.

2017

Ürün gamına diyet yemek aboneliği, toplu yemek ve etkinlik catering eklendi. Meal Box Kapıya Yemek Servisi ismini alarak marka konumlandırılması değiştirildi. İstanbul’da 380 farklı noktaya servis verme kapasitesine ulaştı. Aktif abone sayısı 3000’e ulaştı.

Diyet (Fit) Beslenme

Lezzetinden taviz vermeden sağlıklı beslenmek isteyen ya da diyet yapmak isteyenler için özel olarak geliştirilmiş bir diyet yemek aboneliği hizmetidir. Meal Box Fit hizmeti, içerisinde 3 ana öğün ve 2 ara öğün olmak üzere günde 5 öğün yemek hizmeti verilen bir yemek aboneliği programıdır. Paketlerin içeriği kalori hesabına dayalı olarak hazırlanmaktadır. 1100, 1500 ve 1900 olmak üzere 3 farklı kalori paketi bulunmaktadır. İçeriği her gün değişmektedir. Teslimat saatleri 07.30 – 10.30 arasında değişmektedir. Aboneliğiniz, talebinizin işleme konulmasından ve ödemeniz alındıktan 2 iş gün sonrasında hemen başlar. Diyet yemek abonelik hizmeti tüm İstanbul’da verilmektedir. Kişi sayısı ya da bölge şartı aranmaz. Fiyatlarımız abone olunan gün sayısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için buradan diyet yemek aboneliği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Toplu Yemek

Restoran kalitesinde toplu yemek hizmeti almak isteyen kişilere veya kurumlara verilen bir hizmettir. Acil bir şekilde toplu yemek hizmeti almak isteyenler, yemekhanesi olmadığı için yemek çözümü arayanlar ve mutfak masraflarını azaltmak isteyen kurumlar bu hizmetten faydalanabilir. Yemekleriniz 4 çeşit ve sıcak olarak kapınıza teslim edilir. Hizmetimizde herhangi bir mutfağa, mutfak ekipmanına ve servis elemanına ihtiyaç duyulmaz. Yemekler adil bir şekilde el değmeden porsiyonlanır. Teslimat saatleri 11.00 – 12.30 ve 18.00 – 19.30 arasında değişmektedir. Toplu Yemek hizmeti tüm İstanbul’da verilmektedir. Yemek teslimatları, talebinizin işleme alınması ve ödeme işleminin gerçekleşmesi ardından 2 iş günü sonunda başlar. Fiyatlarımız kişi sayısına ve seçilen yemek çeşidine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için buradan toplu yemek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik Catering

İş toplantıları, eğitimler, zirveler, konferanslar, iftarlar, mevlit yemekleri gibi etkinlikler için verilen bir toplu yemek hizmetidir. Fiyatlarımız talep edilen yemek çeşidi ve kişi sayısına göre değişmektedir. Daha detaylı bilgi almak için buradan etkinlik catering sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Öğle Yemeği Abonelik, Diyet (Fit) Beslenme ve Toplu Yemek hizmetlerinde tüm İstanbul’da bulunmaktadır.

Meal Box olarak kurumsal şirketlere, küçük ve büyük ölçekli firmalara, bireysel ya da toplu bir şekilde diyet yapmak isteyen tüm İstanbullulara hizmet vermekteyiz. Ofisler, şirketler, personeline yemek çözümü arayan kurumlar ve kişiler olmak üzere herkes hizmetlerimizden faydalanabilir.

Almak istediğiniz hizmetin sayfasından form doldurabilir ya da 0850 532 60 62 nolu telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Abonelik talebinin işleme alınması ve ödeme işleminin gerçekleşmesi ardından 2 iş günü sonunda yemek teslimatları başlar. Güncel kampanyalarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Uzun süren ARGE çalışmalarımızdan sonra bizim için geliştirilen özel termo kutular ve jellerle yemekleriniz teslim edildikten 2 saat sonrasına kadar sıcak kalır. Yemek için belli bir saat belirlemek zorunda kalmazsınız Güncel kampanyalarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Meal Box’ta online kredi kartı, nakit ve havale /EFT ile ödeme seçenekleri vardır.

Yemeklerimiz gıda kanunlarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Reçeteleri ve kalorileri alanında uzman kişiler tarafından belirlenmektedir. Menülerin içeriği hazırlanırken ay boyunca alınması gereken gıdaların dengesi gözetilmektedir. Öğle yemeği abonelik hizmetinde sunulan bir öğünün ortalama kalori değeri 800-300 kalori arasında değişmektedir. Sunmuş olduğumuz yemeklerin helal sertifikaları bulunmaktadır. Sertifikalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Menülerimiz aylık standart bir şekilde hazırlanmakta olup, kişiye özel hazırlanamamaktadır. Alerjik reaksiyon gösterdiğiniz bir gıda varsa, abone olmadan önce bir uzmana danışmanız önerilmektedir.

Kullanmış olduğumuz yemek kaplarını çeşitli gıda tipleri ile migrasyon testlerine tabii tutmaktayız. Güvenirliği ayrıca denetleme kurumları tarafından da yapılmaktadır. Abonelik hizmetimizde kullanmış olduğumuz sağlıklı kağıt kapların testi 70 derece sıcaklıkta bulunan yemekler birlikte test edilmektedir. Sağlık açısından hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Yemeklerimiz ve kaplarımız hakkında almış olduğumuz resmi sertifikalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Meal Box olarak sadece yemek hizmeti sunmuyoruz. Abonelik hizmetimizde müşterilerimizi çeşitli kampanyalarla destekliyoruz. Hiçbir karşılık beklemeden farklı hediyelerle ödüllendiriyoruz. Meal Box abonesi olarak hem kaliteli yemeğe ulaşma imkânı hem de farklı faydalardan yararlanma imkanını bulabilirsiniz. Güncel kampanyalarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Karnınızı Doyuracak Haberler

Lezzetli kampanyalarımız ve yeniliklerimizden önce siz haberdar olun