sss sss

Sıkça Sorulan Sorular

Meal Box, Meal Box Yemek ve Teknoloji A.Ş 'nin tescilli markasıdır.


2014 yılında restoran kalitesinde ev yemeği paket servisi hizmetiyle başlayan yolculuğumuzda, kısa sürede İstanbul’da 34 paket servis veren şube açtık ve günde 1.500 online sipariş seviyesine kadar ulaştık.


2014-2021 arasında geçen 7 yılda kendimizi sürekli geliştirmeye ve hizmetlerimizi çeşitlendirmeye çalıştık. Yemek kalitemizi, ürün çeşitliliğimizi ve kullandığımız teknolojilerimizi hep ileri taşıdık.


2016 yılında Paketli Kurumsal Sıcak Öğle Yemeği Aboneliği hizmetimizi hayata geçirdik. Mutfak ekipmanı gerektirmeyen ve servis elemanına ihtiyaç duyulmayan kurumsal yemek hizmetimizle, firmaların yemek maliyetlerini düşürerek, çalışanlara gurme yemek deneyimi sunmaya başladık.


2017 yılında bireysel düzenli beslenme paketlerini modelini lanse ettik. Diyet beslenme alanında yenilikçi, zahmetsiz ve lezzetli bir çözüm geliştirerek ailemize Meal Box Fit markasını ekleyerek, lezzetten taviz vermeden kilo vermek/korumak isteyenlere ulaşmaya başladık.


2018 yılı itibariyle toplamda 1 milyonun üzerinde yemek teslimatı noktasına ulaşmıştık. Binlerce kurumsal ve bireysel aboneyi sistemimize katarak büyümemizi sürdürdük. Aynı yıl, spor yapanlara hedefleyen bireysel beslenme programımız Yüksek Proteinli Beslenme Paketlerimizi ürünlerimizi piyasaya sürdük.


2019’da teknoloji tarafında web/mobil arayüzlerimizi, yemek tarafında da üretim mutfağımızı ve menülerimizi yeniledik.


2020 yılı, Covid-19 pandemisinin yemek konusunda yarattığı hijyen ve güvenlik farkındalığı sayesinde Meal Box’ın büyüme hızını çok artırdığı bir sene oldu. Evden çalışmanın çok yaygınlaşması ve tüketicilerin yeni ortaya çıkan ihtiyaçlarını öngörerek “Evde Yemek Paketi” adını verdiğimiz yepyeni bir yemek satış modelini hayata geçirdik.


2020’de ayrıca yemek alanında toplumsal fayda amaçlı sosyal sorumluluk projemiz “Askıda Yemek Var” başladı. ÇOTUN Derneği ile ortaklaşa yaptığımız bu proje ile, her gün yüzlerce evsiz yurttaşımıza sıcak yemek menülerimizi dağıtıyoruz. Bu menüleri ,tüketicilerimiz satın alıyor ve askıya ekliyorlar. Meal Box olarak biz de, her gün askıya yemek ekliyoruz.


Bugün Meal Box; kurumsal sıcak gurme öğle yemeği servisi, diyet (fit) beslenme paketleri, yüksek proteinli beslenme paketleri, evde yemek paketleri, etkinlik/organizasyon yemekleri ve yılbaşı, sevgililer günü, iftar gibi özel menülerle pek çok paketli yemek ihtiyacına yanıt veren büyük bir yapıya dönüştü.


Diyet (Fit) Beslenme

Lezzetinden taviz vermeden sağlıklı beslenmek isteyen ya da diyet yapmak isteyenler için özel olarak geliştirilmiş bir diyet yemek aboneliği hizmetidir. Meal Box Fit hizmeti, içerisinde 3 ana öğün ve 2 ara öğün olmak üzere günde 5 öğün yemek hizmeti verilen bir yemek aboneliği programıdır. Paketlerin içeriği kalori hesabına dayalı olarak hazırlanmaktadır. 1100, 1500 ve 1900 olmak üzere 3 farklı kalori paketi bulunmaktadır. İçeriği her gün değişmektedir. Teslimat saatleri 07.30 – 10.30 arasında değişmektedir. Aboneliğiniz, talebinizin işleme konulmasından ve ödemeniz alındıktan 2 iş gün sonrasında hemen başlar. Diyet yemek abonelik hizmeti tüm İstanbul’da verilmektedir. Kişi sayısı ya da bölge şartı aranmaz. Fiyatlarımız abone olunan gün sayısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için buradan diyet yemek aboneliği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Toplu Yemek

Restoran kalitesinde toplu yemek hizmeti almak isteyen kişilere veya kurumlara verilen bir hizmettir. Acil bir şekilde toplu yemek hizmeti almak isteyenler, yemekhanesi olmadığı için yemek çözümü arayanlar ve mutfak masraflarını azaltmak isteyen kurumlar bu hizmetten faydalanabilir. Yemekleriniz 4 çeşit ve sıcak olarak kapınıza teslim edilir. Hizmetimizde herhangi bir mutfağa, mutfak ekipmanına ve servis elemanına ihtiyaç duyulmaz. Yemekler adil bir şekilde el değmeden porsiyonlanır. Teslimat saatleri 11.00 – 12.30 ve 18.00 – 19.30 arasında değişmektedir. Toplu Yemek hizmeti tüm İstanbul’da verilmektedir. Yemek teslimatları, talebinizin işleme alınması ve ödeme işleminin gerçekleşmesi ardından 2 iş günü sonunda başlar. Fiyatlarımız kişi sayısına ve seçilen yemek çeşidine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için buradan toplu yemek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik Catering

İş toplantıları, eğitimler, zirveler, konferanslar, iftarlar, mevlit yemekleri gibi etkinlikler için verilen bir toplu yemek hizmetidir. Fiyatlarımız talep edilen yemek çeşidi ve kişi sayısına göre değişmektedir. Daha detaylı bilgi almak için buradan etkinlik catering sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Öğle Yemeği Abonelik, Diyet (Fit) Beslenme ve Toplu Yemek hizmetlerinde tüm İstanbul’da bulunmaktadır.

Meal Box olarak kurumsal şirketlere, küçük ve büyük ölçekli firmalara, bireysel ya da toplu bir şekilde diyet yapmak isteyen tüm İstanbullulara hizmet vermekteyiz. Ofisler, şirketler, personeline yemek çözümü arayan kurumlar ve kişiler olmak üzere herkes hizmetlerimizden faydalanabilir.

Almak istediğiniz hizmetin sayfasından form doldurabilir ya da 0850 532 60 62 nolu telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Abonelik talebinin işleme alınması ve ödeme işleminin gerçekleşmesi ardından 2 iş günü sonunda yemek teslimatları başlar. Güncel kampanyalarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Uzun süren ARGE çalışmalarımızdan sonra bizim için geliştirilen özel termo kutular ve jellerle yemekleriniz teslim edildikten 2 saat sonrasına kadar sıcak kalır. Yemek için belli bir saat belirlemek zorunda kalmazsınız Güncel kampanyalarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Meal Box’ta online kredi kartı, nakit ve havale /EFT ile ödeme seçenekleri vardır.

Yemeklerimiz gıda kanunlarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Reçeteleri ve kalorileri alanında uzman kişiler tarafından belirlenmektedir. Menülerin içeriği hazırlanırken ay boyunca alınması gereken gıdaların dengesi gözetilmektedir. Öğle yemeği abonelik hizmetinde sunulan bir öğünün ortalama kalori değeri 800-300 kalori arasında değişmektedir. Sunmuş olduğumuz yemeklerin helal sertifikaları bulunmaktadır. Sertifikalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Menülerimiz aylık standart bir şekilde hazırlanmakta olup, kişiye özel hazırlanamamaktadır. Alerjik reaksiyon gösterdiğiniz bir gıda varsa, abone olmadan önce bir uzmana danışmanız önerilmektedir.

Kullanmış olduğumuz yemek kaplarını çeşitli gıda tipleri ile migrasyon testlerine tabii tutmaktayız. Güvenirliği ayrıca denetleme kurumları tarafından da yapılmaktadır. Abonelik hizmetimizde kullanmış olduğumuz sağlıklı kağıt kapların testi 70 derece sıcaklıkta bulunan yemekler birlikte test edilmektedir. Sağlık açısından hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Yemeklerimiz ve kaplarımız hakkında almış olduğumuz resmi sertifikalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Meal Box olarak sadece yemek hizmeti sunmuyoruz. Abonelik hizmetimizde müşterilerimizi çeşitli kampanyalarla destekliyoruz. Hiçbir karşılık beklemeden farklı hediyelerle ödüllendiriyoruz. Meal Box abonesi olarak hem kaliteli yemeğe ulaşma imkânı hem de farklı faydalardan yararlanma imkanını bulabilirsiniz. Güncel kampanyalarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

whatsapp